Neumann János Egyetem - Pedagógusképző Kar

Gyengénlátó Változat

BUSÓ GYERMEKHAD A TANÍTÓKÉPZŐ KARON

PDF letöltés Cikk nyomtatása E-mail

BUSÓ GYERMEKHAD A TANÍTÓKÉPZŐ KARONTöbb mint ötven gyermek ismerkedhetett meg ma délután a busójárás hagyományaival a Kecskeméti Főiskola Tanítóképző Karán. A jó hangulatú farsangi délutánt az intézmény Gyermekkultúra Módszertani Műhelye szervezte az 5-12 éves korosztály számára. A rendezvény azonban nemcsak az apróságoknak kínált hasznos és kellemes időtöltést, hanem az őket kísérő óvodapedagógusoknak és tanítóknak is.

A műhely munkatársai arra törekedtek, hogy a programmal minél szélesebb körét átfogják a gyermekkultúra területének. Így terítékre került például a báb, a vizuális művészet, a drámapedagógia, a gyermekirodalom, a néprajz és a néptánc is. A gyerekek busóálarcot készítettek és nagy lelkesedéssel vettek részt a törökűzésben is. A tábortűznél lehetőségük nyílt megtanulni a hagyományos busó táncot. A mohácsi sokácok messze földön ismert népszokása, a busójárás idejét a tavaszi napfordulót követő első holdtölte határozza meg. Régen Farsangvasárnap reggelétől Húshagyókedd estéjéig tartott a mulatság. A Farsang utolsó csütörtökjén a gyermekek öltöznek maskarába. A mai közös játékot is kucsmák, bundák, bárány-és kecskebőr öltözetek tették még hitelesebbé.

Teljes cikk: http://kecskemetitv.hu/hun/s_!news/i__2/i__95384

Forrás: Kecskeméti Televízió 2013.02.15.