Neumann János Egyetem - Pedagógusképző Kar

Név: Dr. Ujlakyné dr. Szűcs Éva

Végzettség: egyetem

Nyelvismeret:

• Angol nyelv és irodalom szakos egyetemi diploma
  • Német: alapfokú, C típusú nyelvvizsga

Oktatott tárgyak:

• Az angol nyelv tanításának módszertana,
  • Angol nyelvű gyermekirodalom,
  • Idegen nyelvi képességfejlesztés (angol),
  • Brit civilizáció,
  • Angol kutatásmódszertan

Legfontosabb publikációk:

Jegyzetek:

• Ujlakyné, Szűcs Éva (1995) Children's Literature Handbook Kecskemét: Kecskeméti Főiskola: főiskolai jegyzet (2000, 2002 és 2004 újabb kiadások)
  • Ujlakyné Szűcs Éva (1996) American and British Studies I. Kecskemét:
  • Kecskeméti Főiskola: főiskolai jegyzet 1. kötet

Cikkek:

• Ujlakyné, Szűcs Éva (1999) 'A kisiskoláskori nyelvoktatás elmélete és gyakorlata' In: Lipócziné Csabai S., Ujlakyné Szűcs É. és Jakab E. (szerk.) A Kisiskoláskori idegennyelv-oktatás dimenziói pp. 37-46.
  • Ujlakyné, Szűcs Éva (1999) 'What is Children's Literature and How can we Use it?' In: Lipócziné Csabai S., Ujlakyné Szűcs É. és Jakab E. (szerk.) A Kisiskoláskori idegennyelv-oktatás dimenziói pp.102-109.
  • Ujlaky, É. (2000) 'Current Thinking About Trainees' Decision Making with Special Focus on Planning Decisions' In: Moon, J. and M. Nikolov (eds.) Research into Teaching English to Young Learners. Pécs: University Press pp. 191-214
  • Ujlakyné Szűcs Éva (2002) A szókincs tanítása In: Bárdos Jenő és Garaczi Imre (szerk.) Nyelvpedagógia az ezredfordulón Veszprém: Veszprémi Humán Tudományokért Alapítvány (199-218)
  • Ujlakyné Szűcs Éva (2005) Language teacher Training for Lower Primary Classes in Hungary In: forschungs-und entwicklungsarbeit band 5 (research in teacher education) Krems: Paedagogische Akademie
  • Ujlakyné Szűcs Éva (2006) A nyelvpedagógus szaktanár és a nyelvpedagógus tanító In: "Kulcs Európához" Budapest: Trezor Kiadó (83-109. old.)

Szerkesztői tevékenység:

• Lipócziné Csabai S., Ujlakyné Szűcs É. és Jakab E. (szerk.)(1999) A Kisiskoláskori idegennyelv-oktatás dimenziói Kecskemét: Kecskeméti Tanítóképző Főiskola
  • Bárdos Jenő és Garaczi Imre (szerk.) (2002) Nyelvpedagógia az ezredfordulón Veszprém: Veszprémi Humán Tudományokért Alapítvány (szerkesztőbizottsági tag)

Szakmai közéleti tevékenység:

Bizottsági tagság a főiskolán:

• Kari tanács
  • Felnőttképzési Bizottság (elnök)
  • Minőségbiztosítási Bizottság
  • Oktatási Bizottság